Joomla! i inne sałatki....

In Polish:


Jakoś ostatnio mało pisałem, po części po temu że to czym się obecnie zajmuję i czytam raczej odbiega od tego o czym pisałem gdy zakładałem tego bloga.
Po namyśle stwierdzam jednak, że ... a co mi tam!

Do tego posta skłoniło mnie czytanie/uczenie się CMS'a Joomla! Znajomi poprosili mnie o pomoc w projekcie pisanym właśnie w Joomla(daruję sobie ten wykrzyknik), po początkowym entuzjaźmie coraz bardziej mnie ten system irytuje, hm... a może to po prostu upał (uf strasznie dzisiaj gorąco) jednak joomla mi się nie podoba. Być może mało to precyzyjne ale tak właśnie jest, jedynym plusem tego CMSa jest to że można znaleźć dużo darmowych modułów/komponentów/pluginów - już samo to jest dość nużące w nauce. Nie wiem jak w 1.6 ale nie mogę powiedzieć żeby mi się ten podział i to zachowanie podobało.

Z rzeczy może mniej aktualnych ale wartych wspomnienia:
W ubiegłym tygodniu nie miałem internetu przez 3 dni... długo. Skutek? Skończyłem wygraną książkę Head First: Software Development, oraz HTML & CSS: The Good Parts ;) Zostało mi jeszcze jakieś 4-7 książek które zacząłem czytać i nigdy nie skończyłem. Tak mam plan je skończyć zanim zacznę czytać coś nowego ;) Pewnie poszło by szybciej gdybym znowu nie miał internetu, albo prądu - ale skutek byłby i tak ten sam, więcej czasu dla książek. Nawet pomimo to przeczytam je.
A co obecnie czytam:
Joomla,
PHP,
Python,
Java - współbieżność dla praktyków(trochę stara ale wymaga myślenia)
Przy czym chyba najbardziej chciał bym skończyć książkę o Joomla oraz o Javie mają największy priorytet. Joomla - byle skończyć ;)  Java-Polecam i już zamierzam ją drugi raz przeczytać, naprawdę dużo o wątkach i współbieżności!

Ostatnio też poznaję (powoli) Pythona, jak już ogarnę podstawy ( i skończę zaczęte książki) mam ochotę kupić: http://oreilly.com/catalog/9780596515829  Czyli Python dla adminów Linuxa, adminem nie jestem ale książka wydaje się intrygująca :) Jeśli ktoś czytał to prosił był o opinie, opłaca się? Może jest coś lepszego? A może też nowszego, bo wydana była w 2008 roku, a 2 lata to raczej sporo.

Ewentualnie druga możliwość to lepsze poznanie basha + podstaw administracji.... ale nie koniecznie to musi być alternatywa :)

Pożaliłem się... wracam do Joomli ...

PS. Skąd sałatka w tytule: jeśli dotarłeś do końca tego posta to powinieneś to wiedzieć.
Być może zamiast poprawiać mój styl pisania opatentuję go jako sałatkowy i będę trzymał się jego reguł :DShare on Hacker News
Share on LinkedIn


← Home


Want to learn more?

Sign up to get a digest of my articles and interesting links via email every month.

* indicates required

Please select all the ways you would like to hear from Krzysztof Kula:

You can unsubscribe at any time by clicking the link in the footer of my emails.

I use Mailchimp as a marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.