Posterous+Gmail, czyli to i owo o portalach "socjalnych" :)

To mój pierwszy post z wykorzystaniem posterous, a jego tematem będzie słów kilka o popularnych sieciach/portalach/usługach lifestriming'owych, mikroblogowych i twittero-podobnych.

Generalnie posterous bardzo fajnie się prezentuje, oraz daje mi możliwośc pisania do większości najważniejszych serwisów jak twitter czy facebook, jednak brak mi choćby tematów widocznych w tumblr. Każda strona na pasterous wygląda identycznie. Jednak jeśli traktować to jedynie jako serwis do publikowania postów, wydaje się to wystarczające.
Tak czy owak czekam aż "w końcu" postanie sledzik.pl i mam szczerą nadzieję że będzie miał otwarte API, mogli by się chociaż raz postarać i zrobić to czego mi potrzeba :D

Tak czy owak przetestowałem ostatnio kilka portali lifestrimingowych i podobnych. Co prawda z polskich to tylko Blip i jakoś mnie nie zachwycił ale o tych angielskich w ujęciu bardzo subiektywnym mogę coś napisać:

Twitter: jak to twitter, trzeba mieć mimo jego ograniczeń
Facebook: to samo co powyżej, ewentualnie z tych dwóch wybrać co komu bardziej odpowiada.[częściowo przetłumaczony EN/PL]

Wspomnę jeszcze o wielu komunikatorach obsługujących "Social Networks", ja korzystam z Digsby, umożliwia on chociazby ławe pisanie na twitterze oraz facebooku, a dzięki małej sztuczne opisanej na moim blogu można uruchomić gadu-gadu. Digsby posiada wsparcie dla Gtalk, Facebook Chat, Jabbera, Yahoo, AIM, MSN, ICQ więc jest w czym wybierać, a moim zdaniem lepiej jest mieć jeden program obsługujący wszystko niż na raz uruchamiać 10 innych....

Inne:
Orkut: Nasza-Klasa rozwijana przez jednego z pracowników Google. Orkut jest popularny w Brazylii i Indiach, być może wsparcie Google go wypromuje...
OpenSocial: Google uruchomiło platformę wymiany danych/kontaktów/komentarzy pomiędzy użytkownikami, głównie odbywa się to przez gadżety dla stron internetowych, jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda to w praktyce to proszę się nie krępować dołączyć do mojego bloga:)
MySpace: Niby mam konto ale jakoś nie używam, może po prostu za dużo czasu poświęcam już innym witrynom.

Te testowałem, przynajmniej przez kila minut:) Niektóre już od paru miesięcy i dłużej. Jeśli ktoś chce coś dodać, dopisać, proszę się nie krępować, od tego są komentarze:)

ps. O wielu rzeczach nie napisałem! Np. Twitter jest bardzo prosty w działaniu, natomiast facebook jest bardziej rozbudowany niż nasza-klasa.
ps2. Wielu ludzi chciałoby zobaczyć jasno ułożoną listę co jest najlepsze: oto i ona

  1. Twitter oraz Facebook, tutaj bym wybrał co komu bardziej odpowiada.

  2. FriendFeed(kupiony przez Facebook'a) oraz Flaker

  3. Tumbrl, Posterous oraz Plurk

  4. Blip, twitt, jaiku oraz wszystkie inneShare on Hacker News
Share on LinkedIn


← Home


Want to learn more?

Sign up to get a digest of my articles and interesting links via email every month.

* indicates required

Please select all the ways you would like to hear from Krzysztof Kula:

You can unsubscribe at any time by clicking the link in the footer of my emails.

I use Mailchimp as a marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.